תנור אפיה

תנור האפייה שלכם הוא המכשיר שבו אתם משתמשים לאפיית מתכונים אהובים ולהפוך את הארוחה המושלמת למשפחותיכם וחבריכם. בבואכם לקנות תנור אפיה חדש, ישנם מספר שיקולים שעליכם לקחת בחשבון כדי שתוכלו לבחור את תנור האפייה המתאים והנכון לכם ביותר.

יש הרבה שיקולים בבחירת תנור אפיה, כולל: מחיר, גודל, סוג, צבע ומראה. בחירה נכונה בתנור יכולה לחולל הבדל גדול לטווח הארוך. הנה כמה דברים שצריך לחשוב עליהם בבחירת תנור האפייה המתאים ביותר לצרכים שלכם:

שיקולי קניית תנור למטבח

  • כמה אתה רוצים להוציא?
  • מה גודל המטבח שלכם?
  • יש לכם חיבור גז או חשמלי?
  • איזה צבע אתם רוצים?
  • איזה סוג תנור אתם מחפשים?

מדריך קניית תנור אפיה

גודל

כמובן שגודל התנור שתבחרו יהיה תלוי במידה רבה במציאת התנור המתאים למטבח שלכם. כמה מקום יש לכם במטבח שלכם? המידות הפנימיות הנפוצות הן גובה בין 55 ל-60 ס”מ, עומק של 55 ס”מ, ורוחב 55 -59 ס”מ. כמו כן עליכם להקצות מרווח לצורך חיבור לחשמל.

בנוסף עליכם לקחת בחשבון את מידותיה של המסגרת החיצונית של תנור האפייה, כך שהיא תשתלב בסביבתה בלי הפרעה. 3 מידות הרוחב העיקריות הן  50- 55 ס”מ לתנור צר,  60 ס”מ לתנור סטנדרטי,  ו-90-70 ס”מ לתנור רחב.

תנור קיר או טווח ( תנור משולב )

תצטרכו להחליט אם ברצונכם להתקין תנור קיר או אם ברצונכם יחידת טווח המשלבת תנור וכיריים. בתנורי קיר יש בדרך כלל פחות שטח מעוקב מאשר בתנורי טווח, אז קחו את זה בחשבון בבחירת הגודל. בהתאם למיקומם, תנורי הקיר לרוב נוחים יותר להכנסת מזון ולהוצאתם מכיוון שאולי לא תצטרכו להתכופף כל כך הרבה. עם זאת, ייתכן שתרצו יחידת טווח אם יש לכם מקום מוגבל במטבח.

תנור כפול או יחיד?

אם אתם בוחרים בתנור קיר, תהיה לכם אפשרות להתקין תנורים כפולים.

תנור כפול הינו שני תנורי קיר שכל אחד הינו בעל חום עצמאי ותכונות שמאפשרות לבשל מנות שונות בטמפרטורות משתנות במידת הצורך. כמובן שתנורים כפולים יתפסו מעט מקום בארון ובמשטח העליון, אז קחו זאת בחשבון. היתרון העיקרי של תנורים כפולים הוא בכך שאפשר לאפות או לצלות מנות נפרדות בטמפרטורות שונות בו זמנית. יתרון נוסף הוא שטח הבישול הנוסף שאתם מרוויחים. שני היתרונות הללו יכולים להועיל במיוחד אם יש לכם משפחה גדולה או אם אתם מבשלים לעיתים קרובות עבור מספר רב של אנשים. שקלו כמה אתם מבשלים ובאיזו תדירות אתם באמת צריכים שני תנורים כדי להחליט אם ההוצאה הנוספת של תנורים כפולים תהיה שווה לכם.

 צבע

תנורי נירוסטה היו הלהיט השולט מזה כמה שנים, ולפני כן תנורים שחורים היו פופולריים מאוד. תנורים לבנים או שנהב הם אפשרויות נפוצות, במיוחד עבור מטבחים עם ארונות בהירים. גימורים מתכתיים, כמו זהב ונחושת, צוברים פופולריות כיום. כאשר בוחנים את בחירת הצבע לתנור, בדרך כלל עדיף לתאם את הצבע עם מכשירי המטבח האחרים שלך כמו המקרר, הכיריים ומדיח הכלים. כמו כן, חשבו על גימורי ארונות המטבח שלכם כמו גם על השיש שלכם והריצפה. אם יש לכם תוכנית מטבח פתוחה, חשבו גם על השלמת הצבעים בחדרים הסמוכים.

תכניות ההפעלה:

תכניות ההפעלה הן אלה אשר קובעות את אופן פעולת מערכת החימום בתנור האפייה בהתאם לסוג הבישול והאפייה הרצויים. בורר התכניות יוצר מגוון צירופים שונים בין אלמנטים במערכת החימום, וכל צירוף שכזה מוגדר כתוכנית הפעלה. את פעולת הבורר משלים וסת טמפרטורה אשר קובע את עוצמתו של החום המתאים. התנור הבסיסי ביותר כולל בתוכו גוף חימום עליון וגוף חימום תחתון והוא מאפשר מגוון סביר למדי של סוגי אפייה ובישול.תנורים מתקדמים יותר הינם תנורי מולטיסיסטם שכוללים טורבו או טורבו אקטיבי והם מאפשרים מגוון נרחב יותר של סוגי אפייה ובישול, כמו גם בישול של סוגי מזון שונים ומספר תבניות בו זמנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top