תנור אפייה איכותי של מותג יוקרתי הוא מוצר שמספק נחת רבה לאורך שנים. כשנוצר צורך להעביר את התנור מכתובת אחת לשנייה, חשוב להקפיד על הובלה נכונה כדי שלא ייגרם שום נזק למכשיר החשמלי המשוכלל ולכן גם הרגיש. כאן בעמוד תמצאו המלצות שיעזרו לכם לעשות זאת בבטחה ולהמשיך ליהנות מהיכולות של התנור שלכם.

עיטוף הדוק ומוקפד

ההמלצה הראשונה לגבי הובלות תנורים היא לעטוף אותו באופן מוקפד והדוק במיוחד. העיטוף מספק שכבת הגנה הכרחית לכל חלקי המכשיר: לדלת, לשלד, לכיריים כשמדובר בתנור משולב, לכפתורי ההפעלה, לגוף החימום, ללוח הפיקוד, למשטח (כשיש תנור עם כיריים חשמליות או אינדוקציה) ועוד. כל פגיעה בכל אחד מחלקי התנור עלולה להשבית אותו, ולחייב אתכם להוציא סכום כסף משמעותי על תיקון יקר. לפעמים עצם החיפוש אחרי חלקי חילוף מתאימים הוא משימה תובענית, וזוהי כמובן עוד סיבה טובה להקדיש את הזמן הדרוש לעיטוף מושלם.

האפשרויות הטובות ביותר לעיטוף הן ניילון נצמד, בתנאי שהוא עבה מספיק וכשמשתמשים במספר שכבות כדי לייצר הגנה אמיתית, ושמיכות (שמוצמדות לתנור עם רצועות מתאימות).

העברת חלקים נעים בנפרד

את כל החלקים בתנור שלא מקובעים למקומם כדאי לשלוף ולהעביר בנפרד מהתנור עצמו. בפרט מדובר על התבניות והרשתות של התנור, וכשמדובר על כיריים גז ההמלצה הזו תקפה גם לבסיסים שעליהם מניחים את הסירים והמחבתות לאחר הדלקת האש. הוצאת כל החלקים האלה מונעת תזוזות מיותרות בעת הובלת התנור, וכך לא נגרם להם נזק וכמו כן הם לא גורמים נזק לחלקים אחרים.

ניתוק מתשתית הגז – רק עם איש מקצוע!

הובלה של תנור אפייה משולב בכיריים גז מחייבת קודם כל ניתוק מהצנרת שמזרימה אליו את הגז. לכאורה מדובר במשימה פשוטה יחסית, שכוללת את סגירת ברז הגז ואת ניתוק הצינור של הכיריים מהברז. יחד עם זאת כל צעד לא זהיר מספיק עלול להוביל לנזק חמור! כך למשל הוצאה תוך שימוש בכוח עלולה לסדוק את הצינור או להחליש אותו, ולאחר שתחברו את התנור ביעד החדש, תתרחש דליפת גז מסוכנת.

בהתאם יש להשאיר את פעולת הניתוק לאיש מקצוע. גם החיבור מהחדש של התנור חייב להיעשות באופן מקצועי.

עיגון לרכב

במהלך הובלת תנור הוא עלול להיטלטל ועקב כך עלולים להיגרם לו נזקים. שימו לב: גם כשמקפידים על נסיעה איטית וזהירה, וגם כשהתנור עטוף היטב, הטלטלות מסוכנות, ולכן חובה לעגן את התנור לרכב שבאמצעותו הוא מועבר ליעד. כמו כן יש להוביל תנורים אך ורק כשהם עומדים. דגש נוסף הוא יציבות, ולכן התנור חייב לעמוד על משטח ישר וקשיח לאורך כל ההובלה.

האם כדאי להוביל לבד תנור?

בחלק מהמקרים שבהם נוצר צורך להוביל תנור, עולה המחשבה לנסות להוביל אותו לבד. במיוחד זה המצב כשיש רכב מסחרי שיש בו מספיק מקום גם לתנור אפייה, או כשמכירים מישהו שמוכן לנדב רכב כזה למשימה.

הרצון להוביל תנורים בכוחות עצמכם וכך לחסוך כסף מובן, אבל כדאי לקחת בחשבון שתנורי אפייה הן מכשירים כבדים למדי, ובפרט אלה הגדולים. כל ניסיון לסחוב תנור כשאין את המיומנות הדרושה לכך ואת הניסיון הרלוונטי, עלולה להסתיים בפגיעה חמורה. גם כששני אנשים חוברים למשימה, עדיין ישנו סיכון לא מבוטל לתנועה לא נכונה ולכאבי גב במשך תקופה ארוכה. מובילים עם ניסיון יכולים לבצע הובלת תנורים בכל גודל בבטחה ובמחירים אטרקטיביים, כך שחבל להסתכן.צריכים הובלה? פנו לחברת המובילים בישראל: https://www.moving-israel.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top