רגע לפני שמבררים כמה עולה התקנת קולט אדים, חשוב להבין כי מחיר התקנת קולט אדים משתנה בין קולט אחד לאחר וכי התקנת קולט אדים מצריכה טכנאים מוסמכים. זאת, במיוחד כאשר מחברים בין קולט האדים לבין הארובה. איך מתקינים קולט אדים? הנה המדריך המלא לבחירת הקולט והתקנתו.

בשלב הראשון לבחירת קולט אדים והתקנתו במטבח, יש להכיר את קולטי האדים השונים ולבחור במוצר הנכון ביותר בהתאם לצרכים. כל קולט אדים משמש צרכי בישול אחרים, וחלק מהקולטים מיועדים לשימושים מסוימים יותר מאחרים. נכון להיום, קולטי האדים הכי נפוצים בשוק הם קולטים שמחיריהם נעים בין כ-2,500 ₪ ל-5,500 ₪ בממוצע. הקולטים השימושיים ביותר והנפוצים הם הקולטים הבאים: 

  • קולט אדים תחתון ללא ארובה ייעודית – קולט אדים זה שואב את האדים ומסנן אותם באמצעות פילטר פחם, מה שמוביל לפליטת האדים חזרה למטבח. קולט זה נחשב די זול ואיכותי, מחירו ינוע בין כ-750 ₪ ל-2,500 ₪ ומעלה (לא כולל דגמים יוקרתיים).
  • קולט אדים הכולל ארובה – קולט זה פולט את כל האדים החוצה מהמטבח, הוא נחשב איכותי מאוד ומצריך תחזוקה יחסית נמוכה. מחירו ינוע בין כ-650 ₪ – 4,000 ₪ ומעלה, תלוי במותג והדגם. 

סוגים נוספים של קולטים יכולים לכלול: קולט אדים משולב, קולט צמוד לקיר וקולט מתחת לארון. 

כיצד לבחור בקולט האדים הנכון?

כדי לבחור בקולט הנכון ולהבין כמה עולה התקנת קולט אדים לצרכי הבישול, יש לקחת בחשבון כמה פקטורים שונים אשר ישליכו על הביצועים של המכשיר ועל התחזוקה שלו בטווח הארוך. למשל, חשוב לבדוק את עוצמת היניקה של הקולט. טווח היניקה הוא בד"כ בין 200 – 1,000 מק"ש (מטר מעוקב לשעה). 

במחירים מממוצעים של כ-750 ₪ – 2,500 ₪, אפשר למצוא קולטים עם עוצמת יניקה של 400 – 550 מק"ש. כמו כן, יש לקחת בחשבון את עוצמת הרעש של הקולט, הגודל שלו והצורה ואת סוג האחריות שיש עליו. ברוב המקרים האחריות שתינתן על המכשיר תהיה תקפה לשנה בלבד. 

הוזלת עלויות התקנת קולט אדים 

כאשר רוצים לברר לגבי מחיר התקנת קולט אדים, חשוב לערוך השוואת מחירים בין קולטי אדים וכן השוואת מחירים בין מתקיני קולטי אדים. כך יהיה ניתן לברר לגבי מתקינים מומלצים לפי אזורי מגורים, כמו גם להשוות הצעות מחירים בין אלו. 

בממוצע, השוואת מחירים יכולה לחסוך בין 15% – 35% על כל עסקה כזאת או אחרת. בין אם מעוניינים להתקין קולט אדים או כל מכשיר אחר במטבח, השוואת המחירים מפלחת את המתקינים לפי סוגי הסמכות, מחירים, ביקורות ודירוגים מקוונים, סוגי התמחויות ועוד. לכן כל כך חשוב לערוך את מחקר השוק הנכון, כדי שלא יגיע הביתה איש מקצוע חובבן או חלילה רשלן. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top