רגע לפני שמאתרים חשמלאי מוסמך עבור עבודות חשמל כמו התקנת שקע כוח, חשוב להבין מהו שקע הכוח ולמה הוא מיועד. בכמה מילים פשוטות, שקע הכוח מיועד עבור הפחתת העומס החשמלי ובכך מסייע במניעת קצרים חשמליים. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא, המשיכו לקרוא. 

בבית ישראלי ממוצע יש לפחות 15 מכשירים חשמליים, שלעיתים אפילו פועלים בו זמנית. ואז, מתחילה ה"חגיגה" שמתאפיינת בנפילות מתח וקצרים חשמליים. בהיבט הזה, חשוב לציין כי קצרים חשמליים יכולים להוביל לקלקול של מכשירים בבית, לדוגמה, לוח אם של מחשב יכול להישרף כתוצאה מנפילת חשמלי. צריכים התקנת שקע כוח ע"י חשמלאי מוסמך? מצאו חשמלאי מומלץ כעת או המשיכו לקרוא. 

מהו שקע כוח ולמה צריך אותו? 

ישנם מקרים שונים בהם אנשים יהיו מעוניינים להתקין שקע כוח למקרר ומכשירי חשמל אחרים, כאשר המטרה תמיד תהיה זהה, והיא: מניעת עומס על מכשיר החשמל. במצב של עומס חשמלי על מקרר או מכשיר חשמלי מסיבי אחר, יכול להיווצר קצר חשמלי במערכת ולהוביל גם לתקלות שונות. 

במילים פשוטות, שקע כוח מחובר ישירות ללוח החשמל, מה שמאפשר למכשיר החשמלי שמחובר אליו לקבל הזנת חשמל ישירה מהלוח. זאת, תוך שהעומס על לוח החשמל מופחת. לשקע הכוח יש מפסק אוטונומי ועצמאי לחלוטין, ובאופן הזה, המכשיר מקבל את ההזנה שלו ישירות מלוח החשמל. במקרים בהם מדובר במכשירי חשמל מסיביים, כמו מקרר גדול, יהיה כדאי לשקול התקנת שקע כוח. מעבר למקרר, יהיה כדאי לשקול להתקין שקע כוח גם למכשירים הבאים:

  • התקנת שקע כוח למזגנים עוצמתיים (לא רק מיני מרכזי)
  • התקנת שקע כוח למדיחי כלים 
  • התקנת שקע כוח לכיריים חשמליות
  • התקנת שקע כוח למייבשים ומכונות כביסה
  • התקנת שקע כוח לתנורים ותנורי אפייה

חשוב לציין, לא בכל מכשיר מהסוגים הנ"ל ניתן להתקין את שקע הכוח, כל מכשיר יחייב את בדיקת החשמלאי טרם ההתקנה. 

סוגי שקעי כוח שחשוב להכיר 

בעוד כי שקעי כוח מיועדים למכשירים מסוגים שונים בבית, בסלון, במטבח וכדומה, ישנם מכשירים אשר מחייבים להתקין שקע כוח מסוג של "תלת פאזי". זאת, בדרך כלל בעקבות הצריכה הגבוהה של החשמל במכשירים מסוימים. אם מדובר למשל על מזגן עוצמתי וחדש, לרוב יהיה צורך להתקין שקע כוח תלת פאזי עם קיבולת של 16X3 אמפר. 

חשוב לציין, סוג שקע הכוח משתנה לא רק בין מכשיר למכשיר, אלא גם בין תשתית חשמל אחת לאחרת. לכן, חשוב לקבל את חוות הדעת של חשמלאי מוסמך עבור עבודות חשמל מהסוג הזה. כך יהיה ניתן לבצע את העבודה בבטחה ותוך חיסכון בחשבון החשמל העתידי. כדי לאתר את החשמלאי הנכון לסוג העבודה, מומלץ לערות השוואת מחירים בין חשמלאים מוסמכים, לבדוק ביקורות באינטרנט ואפילו לבקש להתרשם מרשימת לקוחות המסוגלים להמליץ על השירות. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top