הכיריים הוא אחד מאמצעי הבישול היותר מרכזיים במטבח. במקביל, אין כמו לבשל על גז. אין כמו לראות את הלהבה ולחוש בעוצמתה. מדובר בסוג בישול שמחזיר לבסיס ושמעצים את החוויה. עם זאת, לצד העובדה שבישול על אש גלויה היא צורת בישול בסיסית, הרי שבישול על כיריים שעובדות על גז ושמציעות משטח זכוכית היא צורת בישול הרבה יותר מתקדמת – כזו שמתאימה למאה ה21.

בין עבר לקידמה

כיום תחום הכיריים מאוד מרשים ונרחב, ופה אנו מבקשים להתמקד באחת מהאופציות היותר מעניינות ומרשימות שקיימות. אחת מהאופציות שמחברות בין עבר לקידמה, בין שיטה בסיסית לטכנולוגיה מודרנית. כיריים גז זכוכית לוקחות את כל הטוב שבישול על אש גלויה יודע להציע, ומציגות שדרוג משמעותי – משטח זכוכית שידוע כאסתטי, מרשים ונוח לתפעול.

הגדולה של משטח זכוכית

כיריים גז זכוכית משלבות בין היתרונות של בישול על גז, לבין היתרונות של משטח איכותי, מרשים, אסתטי ונוח לניקוי. המשטח מאוד מרשים – המראה החלק לצד הנראות המבריקה מייצרים תחושת ניקיון ומשתלבים נהדר עם אינספור סגנונות של מטבחים, בעיקר עם מטבחים בעלי נראות מודרנית, הייטקיסטית עכשווית. פה נציין שכל עוד הכיריים מגיעות עם זכוכית מחוסמת, הן עמידות בפני חום גבוה וכפי שכבר ציינו, הו מאפשרות ניקוי פשוט, מהיר ויעיל.

3 דגשים חשובים

אז כן, קיבלתם החלטה ללכת על כיריים שעובדות על גז ושמציעות משטח זכוכית. מה עתה? מבינים אלו החלטות נוספות חשוב לקבל ואף כיצד. היעזרו בדגשים הבאים:

  • מיקום וכמות המבערים – כל אחד יודע כמה הוא נוהג לבשל ואף כיצד הוא מעדיף להתנהל במטבח. האם הוא צריך יותר מ4 להבות, האם הוא מעדיף בעיקר להבות גדולות, היכן נוח לו שהמבער הקטן יהיה ממוקם וכדומה. לא חסרות אפשרויות, כך שאין צורך להתפשר.
  • תצורת המבער – כפי שציינו, משטח זכוכית מקל את פעולת הניקיון, ופה אנו מבקשים לבחון שגם התצורה של המבער מיישרת קו. רצוי לבחור במבער בעל כמה שפחות מגרעות ובליטות, ורצוי שהתושבת של המבער תהיה צמודה למשטח, כך שכמה שפחות לכלוך יחדור לתוך הרווחים.
  • לוח פיקוד – כיוון שמדובר בכיריים שמשלבות בין שני עולמות – בין גז לזכוכית, ניתן למצוא מספר לוחות פיקוד. ניתן למצוא לוח פיקוד דיגיטלי, ומנגד לוח פיקוד מכאני. פה אין נכון או לא נכון, אלא מאוד תלוי למה מתחברים. עוד נציין שיש לבחון מהו המיקום האידאלי. האם בחזית, או לחלופין בצד – תלוי בסידור הכללי של המטבח. עוד נציין שמוטב להיעזר בלחצן הצתה נפרד, מקל את סך ההתנהלות.  

שנסכם?!

הטריטוריה של כיריים מאוד השתכללה בשנים האחרונות. האיכות במיטבה ושלל אפשרויות מוצעות. מכאן שרק צריך להבין מה מחפשים, ולהתחיל למקד את אופי הבחירה בהתאם לשיקולי עיצוב, בטיחות, סידור הראשים, פונקציונליות וכמובן שגם מחיר. מה עתה? מתחילים לחשוב על הארוחה הראשונה שתכינו על גבי הכיריים החדשות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top