בעוד שאת חלק מהמוצרים בבית ניתן להתקין לבד בבטחה, חלק אחר מהמכשירים והפריטים יצריכו התקנה מקצועית על ידי איש מקצוע מוסמך. במקרה זה, חוק התקנת כיריים גז מחייב את ההזמנה של טכנאי גז מוסמך להתקנת אינדוקציה, כיריים גז וכולי. 

בשלב הראשון של התקנת כיריים גז על שיש, חשוב לבדוק אם קיימת או לא קיימת נקודת גז במיקום בו מעוניינים להתקין את הכיריים. אם הכוונה היא להחליף כיריים גז קיימות, רוב הסיכויים שנקודת הגז כבר קיימת. ברוב המקרים אפשרי להתקין בביקור אחד הן את הנקודה והן את הכיריים, אבל חשוב ליידע על כך את הטכנאי. זאת, כדי שיוכל להביא אתו את הציוד והכלים הנכונים להתקנה. 

התקנת כיריים מובנות בשיש

במקרה של התקנת כיריים מובנות בשיש, חשוב לוודא כי הכיריים מתאימות לגודל ההבניה (השקע שבו מתקינים את הכיריים).  לא פעם, מוכרים בחנויות נורא רוצים למכור ומספרים כל מיני סיפורים, כמו למשל “יש פה הבדל של חצי סנטימטר בלבד, זה בטוח יתאים”. בפועל, הבדל של חצי ס”מ יגרום להתקנה לקויה או אי-הצלחה בכלל של ההתקנה.

כאשר המידות אינו מתאימות ומסתבר שרוכשים מוצר לא נכון, בדרך כלל צריך להתחיל עם חיתוכים והתאמות של שקע ההבניה, מה שכמובן עולה לא מעט בכיס. חשוב לזכור, טכנאי גז הוא טכנאי גז, הוא לא נגר! טכנאי גז מומלצים ומוסמכים להתקנת כיריים, לא להתאמות הכיריים ולחיתוכי שקע ההבניה של הכיריים.

מה חוק כיריים גז אומר?

כאשר בוחרים להתקין כיריים, אינדוקציה או בכלל כיריים גז אשר משולבות עם תנורי אפייה, חשוב לבדוק מה החוק אומר וכיצד יש לנהוג. למשל, טכנאי גז מורשה אמור לדעת שאת הכיריים אסור להתקין ליד או בצמוד לכל ארון מטבח כלשהוא. 

כמו כן, על פי חוק כיריים גז, טכנאי הגז צריך להתקין את הכיריים עם רווח של 65 ס”מ לפחות בין הכיריים לבין הארון שמותקן מעליהן (במידה שיש ארון מעליהן). כדי לוודא שהטכנאי מורשה לפי תקן הבטיחות בישראל, יש לבקש להתרשם מתעודת הטכנאי שלו. היא תיראה כמו רישיון נהיגה, אבל יהיה לה מספר רישיון עבודה. 

תהליך התקנת כיריים גז 

לאחר שמבררים לגבי התקנת כיריים מחיר, חשוב להבין כיצד תהליך ההתקנה עובד בפועל. בשלב הראשון, הטכנאי בודק אם במערכת הגז ישנן דליפות שצריך לסדר. זאת, מבצעים באמצעות מד לחץ. בשלב הבא, הטכנאים מחברים את צינור הגומי ומחזקים אותו באמצעות חבקים של מתכת (“בנדים”). 

לאחר שמחברים את צינור הגומי ומחזקים אותו, פשוט מניחים את הכיריים במקום שבו הן אמורות להיות מותקנות. ועד כמה שזה נשמע פשוט, ככה העבודה הזאת חייבת להיות בטיחותית ולהתבצע במקצועיות. המלצה, לבצע השוואת מחירים בין טכנאי גז ולמצוא אחד עם ביקורות מעולות ברשת. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top