מקרר יין רוחב 60

אם יודעים להעריך בקבוק יין טוב, אם מדי פעם רוכשים בקבוק נוסף לאוסף ואם אין מרתף יינות, נראה שגם אתם זקוקים למקרר יין איכותי. מקרר יין אינו רק אלמנט עיצובי, מרשים ויוקרתי, אלא הוא בעל תפקיד חשוב והכרחי. מקרר יין מציע את התנאים האופטימליים, במיוחד כאשר מבקשים לשמור את אותם בקבוקים נבחרים לאורך שנים. מכאן שאם גם אתם מבקשים לרכוש מקרר יין ואף מצאתם עבורו מקום מתאים, מוזמנים להבין לאלו דגשים מוטב לשים לב טרם מבצעים רכישה.

  • מבינים איזה גודל מקרר רצוי

יש לא מעט גדלים של מקררי יין. יש כאלו שמיועדים רק לבודדים ויש כאלו שמיועדים לעשרות. מכאן שראשית צריך להבין כמה בקבוקי יין עומדים לאחסן, ובהתאם למסקנה יש לבחור מקרר בעל קיבולת מתאימה.

  • ורסטיליות מלאה

ייתכן שתרצו להעמיד בקומה אחת את כל בקבוקי היין מהשנתון האחרון, בקומה השנייה את אלו שרכשתם ביקב מסוים וכדומה. מכאן שרצוי לוודא שהמקרר מציע מדפים מתכווננים, כך שניתן לשחק עם גדלים ועם מיקומי המדפים.

  • הצללה

אם מתכננים להעמיד את המקרר במקום מואר (באופן מלאכותי או טבעי), חשוב לוודא שהדלת של המקרר מציעה הצללה, וזאת כדי לשמור על איכות היין.

  • בקרת טמפרטורה

כידוע, יין יש לשמור בסביבה של 17 מעלות, ואילו יינות לבנים עדיף לשמור בטווח שנע בין 7 ל 11 מעלות צלסיוס. עם זאת, יש יינות שצרכים טמפרטורה מעט שונה, ועל כן אם אתם מסוג האנשים שמקפידים על הטמפרטורה הרצויה, מוטב לרכוש מקרר יין שמאפשר לבחור טמפרטורה שונה עבור כל מדף.  

  • בקרת לחות

טוב לדעת שלצד בקרת טמפרטורה, גם קיימת בקרת לחות. אומנם ניתן להסתדר בלעדיה, אך אם מאחסנים יינות יקרים לאורך שנים, בהחלט מדובר בתוספת חשובה. בקרת לחות מונעת תופעות של עובש ואף שומרת על התווית במצב מושלם.

  • טכנולוגיית קירור

בעולם של מקררי היין ניתן למצוא שתי טכנולוגיות עיקריות. האחת פועלת באמצעות מדחס ואילו השנייה (והפחות נפוצה) פועלת על טכנולוגיה תרמו-אלקטרית. מהם ההבדלים? ובכן טכנולוגיה תרמו-אלקטרית גם פועלת בצורה יותר שקטה (פרמטר מהותי אם מתכוונים שהמקרר יישב במטבח ולא בפינה מרוחקת), גם צורכת פחות חשמל וגם מונעת את אותן רעידות שאופייניות למקררים שפועלים על מדחסים. מדוע זה חשוב? כי לאורך זמן הרעידות עשויות לפגוע באיכות היין. מצד שני, יש לקחת בחשבון שמקרר מסוג זה אידאלי רק עבור אחסון של עד 72 בקבוקים ורק עבור חדרים ממוזגים (או מרתפים), וזאת כי כל עוד הטמפרטורה של החדר גבוהה מ25 מעלות צלסיוס, המקרר לא יעבוד ביעילות.

  • מחוץ או בתוך הארון

כיום מאוד אופנתי להסתיר את המקרר ואת מדיח הכלים מאחורי חזית של ארון, כך שאין לדעת מה נמצא היכן. מכאן שאם רוצים שגם מקרר היינות ישתלב במטבח באופן הרמוני, יש להתמקד במקררים שמיועדים להיכנס לתוך ארונות, או במקררים שיודעים לקבל חזית של ארון.

רגע לקראת רכישת מקרר יינות עתה כאשר סך השיקולים ברורים, יש לבחון מהו התקציב ובמקביל להתחיל להבין איזה מקרר יינות הכי נכון נקודתית עבורכם. בהתאם לשיקולי איכות, נראות, עלות ושליטה מלאה. רכישה נעימה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top