להוביל את המקרר את המקרר זה דבר אחד, אבל הובלת מקרר בבטחה זה דבר אחר. לאחר הובלת המקרר, חשוב כמובן שהוא גם יעבוד. כדי שזה יקרה, צריך לעבור על כמה דגשים חשובים. למשל, רגע לפני בירור מחיר הובלת מקרר, חשוב להבין מה לעשות ומה לעשות בעת הובלתו. 

כל מי שאי פעם הובילו דירה באמצעות חברת הובלות או אפילו לבד, יודעים עד כמה הובלת דירות היא פעולה שכרוכה בתנודות רבות, לעיתים נפילות של מוצרים, נסיעות על גבי מהמורות בכבישים עם משאית וכולי. כתוצאה מהטלטלות שציוד עובר במהלך הובלה, מקררים מצריכים מספר שעות המתנה לפני שמפעילים אותם מחדש. 

מה חשוב לדעת על הובלת מקרר? 

לאחר הובלת מקרר, ברוב המקרים, מומלץ להמתין כ-3 שעות לפני שמפעילים אותו מחדש. זאת, משום שהשמן בתוך המקרר מתנועע ומוזרם בתוך המערכת של המכשיר, זאת מאחר שהנסיעה במשאית בדרך כלל מאופיינת בטלטלות. כמו כן, במקרים רבים אנשים מובילים מקרר בשכיבה, מה שגם כן יוביל לכך שהשמן ינוע בתוך המערכת. 

כדי להפעיל את המקרר מחדש, אם הוא הובל בשכיבה, יש להמתין כ-24 שעות. באופן כללי, עד שהשמן לא יורד חזרה למטה, מומלץ שלא להפעיל את המכשיר מחדש. כאשר ממהרים לחבר את המקרר אחרי הובלתו, אפשר בקלות לגרום לקלקול במערכת הקירור, לנזילות מהמקרר ועוד. 

להוביל את המקרר בצורה נכונה

כדי להוביל את המקרר בצורה נכונה, חשוב לדעת כי הובלת מקרר צריכה להתבצע בד”כ בעמידה. אמנם מחיר הובלת מקרר משתנה בין חברה לחברה, אבל יהיה חשוב לבחור חברת הובלת מקררים שמציעה משאיות מספיק גדולות. אולי השירות יהיה יקר יותר, אבל זה יהיה שווה את העובדה שהובלה נכונה מונעת תקלות מקררים. 

בנוסף, חשוב לזכור תמיד לאבטח את המקרר באמצעים שונים. ניתן לאבטח מקרר על ידי כמה פעולות שונות, כמו למשל אבטחה באמצעות ראצ’ט (רצועת קשירה מסיבית עם סוגר ביטחון שניתן למתוח אותו עד כדי הידוק המקרר לדפנות המשאית). אבטחת המקרר תמנע את ההיטלטלות שלו, מה שבתורו מונע את זרימת השמן במערכת הקירור שלו. ככל שהמקרר יהיה יציב יותר, כך השמן יישמר בתחתית המכשיר. 

מה עוד חשוב לדעת על הובלת מקררים?

אולי החשוב מכל, מקררים זקוקים להפשרה לפני שמובילים אותם. באופן כללי, ההפשרה צריכה להתבצע כ-24 שעות לפני שמעמיסים את המקרר על משאית הובלת דירות. יש לציין, ככל שהמקרר ישן יותר, ככה ייקח לו יותר זמן כדי להחזיר את רמת הקירור שהייתה בו לפני הובלתו. 

לסיכומו של דבר, הובלת מקררים לא מצריכה המון ידע וניסיון או כישורים מיוחדים, אבל צריך לעשות את זה בצורה נכונה ובטוחה. מעבר לכך שחשוב לשמור על שלמות המכשיר, חשוב גם לשמור על הבריאות. ללא אמצעי מיגון (גב וברכיים), אין לנקוף אצבע עבור הובלת מקרר.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top