כיריים גז

כיריים גז- סגנון, כוח ולהבה.

במשך שנים, כיריים גז מהוות מוצר ותיק ומוכר ומהוות את הדרך הפופולרית ביותר לחימום אוכל. כיריים גז הן די זולות לקנייה ותחזוק וחסכוניות יותר לעומת כיריים חשמליות. כמו כן, כיריים מסוג גז יכולות לשמש לכל סוגי טכניקות הבישול כדוגמת הקפצה, צריבה, התכה וטיגון ומאפשרות שליטה בדרגות שונות של חום גבוה וכן מאפשרות חזותיות על הלהבה.

התאמה לשטח ונוחות שימוש

כיריים עם גז מונחות על השיש ופועלות בצורה עצמאית על ידי חיבור לגז. לכן, כמובן שאחד הדברים החשובים בבחירת כיריים היא התאמתם למטבח שלכם או ליתר דיוק לגודל השיש. הכיריים צריכות להיות קטנות מהשטח שאתם מקצים להן על השיש. על כן זהו חשוב לבצע מדידות מדויקות כדי להחליט האם כדאי ללכת על גודל סטנדרטי או גדלים אחרים שהינם רחבים יותר. מבחינת נוחות השימוש, הכפתורים נמצאים לרוב בצד אבל יש סוגים  שבהם הכפתורים נמצאים בתחתית ועל כן עליכם לבחור מה יהיה לכם נוח יותר לשימוש היומיומי.

מה לחפש בכיריים גז?

אמנם יכול להיות קל להסתכל על כיריים המכוסות נירוסטה, כפתורים מבריקים וגימורים אלגנטיים ולהניח שמדובר במכשיר איכותי, אך ייתכן שתטעו כשמדובר במה שנמצא מתחת למכסה המנוע.

כיריים לגז מורכבות מעט יותר מאשר כיריים חשמליות, מכיוון שהן כוללות שימוש בדלק גז שיש להדליק אותו ולהמשיך לשרוף בלהבה פתוחה. פירוש הדבר שיש מרווח גדול יותר לטעויות בכל הנוגע לאמינותם, כוח הבישול והתכונות שלהם. להלן ארבעה מהגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת כיריים לגז:

כוח בישול וטווח

מובן מאליו כי היכולת של כיריים לבשל צריכה להיות בראש סדר העדיפויות בעת בחירתכם. כוח הבישול נמדד ב- BTU, יחידה שקובעת כמה תפוקת חום ניתן להפיק. המבערים החזקים ביותר יכולים להגיע עד 20,000 BTU.

אבל כוח זה לא הכל – מבערי הכיריים שלכם צריכים להיות מסוגלים להתמודד גם עם רמות תפוקה קטנות בעדינות. איך עוד תשיגו את אותה רתיחה מושלמת או תמיסו שוקולד בזהירות בלי לשרוף אותו ללא הכר?

הכיריים הטובים ביותר כוללים מגוון כוח מבערים, מההבערה הרותחת המהירה ביותר ועד למבער הרתיחה הקליל ביותר. יש כיריים שמחלקים את המבערים שלהם למשימות ייעודיות, בעוד שאחרים כוללים מבערים שיכולים לעשות הכל מחום נמוך עד גבוה.

מהימנות

כפי שהזכרנו לעיל, כיריים לגז כרוכים בתהליך ספציפי – שחרור דלק גז, הדלקת דלק, שמירה על האש המוארת והתאמת גודלה ותפוקת החום שלה לאורך זמן. כל זה אומר כי חשוב מאוד להבטיח אמינות בשימוש ארוך טווח. מיטב יצרני הכיריים מגבים את מהימנותם באחריות שנועדה לתת לכם שקט נפשי, אך לא כל אחריות נוצרה שווה. חפשו את אלה המכסים כמה שיותר לטווח הארוך. זה לא רק מבטיח שתהיו מוגנים במקרה של בעיות מרכזיות כלשהן, אלא שזה גם מצביע על האמונה של המותג בכוח וביעילות של הכיריים שלהם.

אם מותג מציע אחריות מוגבלת ביותר, זה כנראה בגלל שהם מחפשים להימנע מתשלום עבור הליקויים שהם מצפים שתחוו בהמשך הדרך.

עיצוב

אל לנו לשכוח שאתם לא רק צריכים להשתמש בכיריים שלכם – אתה צריכים גם להסתכל עליהם. הכיריים תופסות לא מעט נדל"ן חזותי במטבח שלכם, ולכן חשוב שיהיה להן עיצוב נעים. למותגים רבים יש גישות שונות לאופן שבו הם מעצבים את הכיריים שלהם,לכן הקפידו לבחור כיריים שתואמים את ההעדפות האישיות שלכם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top