תנור אפיה מקצועי לבית

אם אתם מחפשים תנור אפייה מקצועי למטבח, נראה שדי מהר תגלו ששלל תנורים מתהדרים בשם התואר "מקצועי". עם זאת, מה באמת מאפיין תנור אפייה מקצועי לבית, למה ניתן לצפות ממנו ועל אלו פונקציות מתקדמות מראש מוטב לוותר? ובכן כיוון שלא בכול יום רוכשים תנור ובמקביל ההיצע עשיר (ומבלבל), מוזמנים להיעזר בסקירה המקצועית שביצענו עבורכם.

פיזור אחיד של חום

לא מעט אנשים רגילים להאשים את התנור באיכות הירודה של יכולת האפייה. העוגה צנחה? התנור אשם! הלחם לא עשוי מבפנים? התנור אשם! הצ'יפס שבשולי התבנית נשרף? התנור אשם! ובכן ברגע שתרכשו תנור אפיה מקצועי לבית, קחו בחשבון שכבר לא תוכלו להמשיך להשתמש בתירוץ הקבוע, ואף יש סיכוי טוב שגם לא תצטרכו, כי בין היתר תנור מקצועי מפזר באופן אחיד את החום, כך שהתוצאות הרבה יותר מדויקות (ונשלטות). אי לכך לקראת רכישה אין זה מספיק לוודא שקיים מאוורר טורבו, אלא רצוי לרכוש תנור אפייה שמכיל כמה מאווררים שמפוזרים בכמה נקודות, כך שפיזור החום יימצא כאידאלי.

השילוש הקדוש – טמפרטורה איכות ופונקציות

שלושה פרמטרים נוספים שמגדירים תנור אפייה מקצועי נוגעים לטמפרטורה, איכות חומרים ופונקציות תפעוליות. שנרחיב? ובכן בכול הנוגע לטמפרטורה, תנור מקצועי צריך לדעת להגיע בדיוק לטמפרטורה הרצויה, ואף במהירות. כמו כן, אם נמצאים בעת אפייה (או בישול) ומבקשים תוך כדי לשנות טמפרטורה, גם אז יש לצפות שהשינוי יהיה מדויק ומידי. מבחינת פונקציות, תנור מקצועי יודע להציע הרבה יותר תכניות שאמורות להקל ולדייק את השליטה. מה באשר לאיכות? אין ספק שתנור אפייה מקצועי יכלול חומרים הרבה יותר איכותיים. כאלו שמונעים בלאי ותומכים באיכות התוצאה.

מקצועי אך לא מתיימר

כיום מי שמבקש לרכוש תנור אפייה מקצועי, יימצא שהתנורים הרבה יותר חכמים ממה שהיו לפני כעשור, אם כי לא תמיד אותן תוספות אכן רצויות. כך למשל ניתן למצוא תנור שכולל תוכנית שמבצעת ניקוי פנימי. לכאורה מדובר בחלום של רבים, אך בפועל תוכנית שמכונה "ניקוי פירוליטי" אינה מומלצת, וזאת כי היא מצריכה להגיע לטמפרטורה מאוד גבוהה, טמפרטורה שבמבחן התוצאה עשויה להוביל לנזק משמעותי. כך למשל החום הגבוה עשוי לגרום לזכוכית להיסדק ולדלת התנור להיתקע.

עוד תוספת טכנולוגית שאינה באמת רצויה, נוגעת ללוח תצוגה אלקטרוני. לכאורה מדובר בשיא הקידמה, אך בפועל מדובר באלמנט שמזמן תקלות, מהסוג שמצריך להזמין טכנאי ולהיפרד מכמה מאות שקלים. מכאן שאם נבקש להגדיר כלל, נציין שתנור אפייה מקצועי צריך להטמיע אופציות חכמות (ואף מתקדמות), אך בו זמנית אופציות שנחשבות פשוטות לתפעול, כאלו שאינן מובילות לנזק משני.

לא מתפשרים על מותג ואחריות

לבסוף נציין שתמיד חשוב להקפיד על שני כללים בעת רכישה: בחירה בדגם ששייך לחברה מובילה, ושאיפה לקבל כמה שיותר שנות אחריות. ככול שרוכשים מוצר יותר איכותי, כך ניתן לצפות לאחריות יותר ארוכה ומכסה, עובדה שמובילה להמלצה אחרונה: הרבה פעמים ניתן להרחיב את האחריות, במיוחד כאשר רוכשים תנור מקצועי, ועל כן אם מציעים לכם להרחיב אל הססו. מדובר בהוצאה קטנה שיום אחד עשויה להיות שווה לא מעט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סל קניות

Back to Top