מחפשים קולט אדים מומלץ? הגעתם למקום הנכון: אם אתם אוהבי הבישול בבית אז הגיע הזמן שתשקיעו בקולט אדים איכותי, במיוחד אם אתם מבשלים לרוב באמצעות כיריים חשמליות או כיריים מגז.

ראשית, מהו בעצם קולט אדים למטבח?

קולט אדים הוא מכשיר חיוני למטבח המספק יתרונות רבים, לרבות שיפור איכות האוויר, הפחתת הצטברות שומן ולחות והפחתת הסיכון לשריפות במטבח. במדריך זה, נחקור את תפקידם של קולטי אדים, את הסוגים השונים קיימים ומה עליכם לקחת בחשבון בעת רכישת אחד. וכמובן שגם נשתף אתכם לגבי קולט אדים מומלץ.

מהו התפקיד של קולט אדים?

התפקיד העיקרי של קולט אדים הוא לחלץ עשן, אדים וריחות מהמטבח ולאוורר אותם החוצה, או לסנן ולהחזיר את האוויר. קולטי אדים מגיעים בסגנונות שונים, כולל קולטי קיר, ברדסים מתחת לארון, אי ומנדפים. הם יכולים להיות גם עם צינורות או נטולי צינור.

קולט אדים עם צינורות מוציא אוויר החוצה דרך מערכת צינורות, בעוד שמנדף ללא צינור משתמש במסננים כדי לנקות ולהזרים את האוויר בחזרה למטבח. קולטי אדים בעלי תעלות יעילים יותר בסילוק מזהמים, אך דורשים יותר עבודת התקנה וייתכן שלא יתאימו לכל המטבחים. קל יותר להתקין קולטי אדים חסרי צינור, אך הם דורשים החלפות מסנן תכופות יותר ופחות יעילים בהסרת מזהמים.

מהם הסוגים השונים של קולטי אדים?

יש 3 סוגים עיקריים קולטי אדים:

עם ארובה חיצונית

קולט אדים עם ארובה חיצונית הוא מערכת המיועדת לספיגת האדים שמתפשטים מהשטח הבישול במטבח. המערכת כוללת יחידת קולט אדים המותקנת מעל התנור או הכיריים, וארובה חיצונית המותקנת בחלק החיצוני של הבית. הקולט אדים משלב מסנן לחידוש האוויר וטורבינה לשאיבת האדים, והאדים מובילים באמצעות מערכת מערכת צינורות לארובה החיצונית. כאשר האדים נכנסים לארובה החיצונית, הם מתאווים באוויר הטרי מחוץ לבית וכך מונעת התפשטותם בחזרה לפנים הביתה. מערכת הקולט אדים עם ארובה חיצונית יכולה להיות אפקטיבית יותר מסוגי הקולטים האחרים בשל היכולת לספוג את האדים ולספק זרימת אוויר חיצונית לאחר שהם מסופקים מהבית.

בלי ארובה חיצונית

קולט אדים בלי ארובה חיצונית הוא מערכת המיועדת לספיגת האדים ושמתפשטים מהשטח הבישול במטבח, אך בניגוד לקולט אדים עם ארובה חיצונית, הוא לא מפיץ את האדים לבחוץ, אלא מסנן אותם ומוציא את האוויר המסונן חזרה לחלל המטבח. קולטי האדים בלי ארובה מצויים כמעט תמיד מעל הכיריים או התנור, והם מכילים מסנני אבק או סיבי פחמן המספקים סינון מפורט יותר עבור האדים והריחות. כאשר האוויר המזוהם מפסיק להיות מסוכן לנשימה, המערכת משלבת מסננים נוספים או מפשירים המסייעים להוריד את רמת הרעש ולשדרג את איכות האוויר שמחזירה לחלל המטבח. קולטי האדים הבלי-ארובה יכולים להיות אפקטיביים כאשר הם מסודרים בצורה נכונה ומחוברים למערכת צינורות המפנה את האוויר המסונן החוצה לבית.

משולב

קולט אדים משולב הוא מערכת המשלבת בין קולט אדים עם מערכת ארובה חיצונית לספיחת האדים וסיפוק אוויר נקי יותר למטבח. הקולט המשולב מותקן מעל הכיריים ומעביר את האוויר דרך מערכת של צינורות לארובה חיצונית.המערכת המשולבת מצוייה במטבחים עם חלל מוגבל, כיוון שהיא מפעילה רק צינור אחד שמשלב את כל הפעולות. זה גם יכול להיות מתאים לבעלי בתים שרוצים לחסוך במקום, אך רוצים להיות בטוחים שהאוויר במטבח שלהם נקי ולא מזיק לבריאותם. הקולט המשולב מצוייד במסנני אבק וסיבי פחמן לסינון האדים ובמנוע שמפעיל את המערכת. האוויר המסונן מובל דרך מערכת צינורות לארובה חיצונית, שם הוא מוצא דרך רשת מסננים נוספת לפני שחוזר לחלל הפנים. בכך, הקולט המשולב מספק פתרון מקיף לניהול האוויר במטבח ולספק אוויר נקי ונעים לנשימה בזמן הבישול.

קולטי האדים מסווגים גם לפי שיטת ההרכבה שלהם:

קולטי אדים צמודי קיר: קולטי אדים אלו מותקנים על הקיר מעל הכיריים. הם בחירה פופולרית עבור מטבחים רבים ומגיעים בגדלים וסגנונות שונים.

קולטי אדים מתחת לארון: קולטי אדים אלה מותקנים מתחת לארון מעל הכיריים. הם בחירה טובה אם יש לכם מקום מוגבל במטבח שלכם או אם אתם רוצים מראה דיסקרטי יותר.

קולטי איים: קולטי אדים אלו מותקנים מעל כיריים אשר ממקומות על אי באמצע המטבח. במרבית המקרים, קולט אדים זה גדול יותר ממנדפים צמודי קיר או מתחת לארון, ודורש מערכת תעלות לאוורור בחוץ.

קולט אדים מומלץ – הבחירה שלנו:
קולט אדים פְרָטֶלִי מדגם WD 672 – קולט קיר מעוצב מבית פְרָטֶלִי בסגנון מודרני

אם אתם מחפשים קולט אדים חדש, אנו ממליצים בחום על קולט אדים Fratelli, דגם WD 672. לקולט אדים המוביל הזה יש הרבה מה להציע, ואנו מאמינים שזו אחת האפשרויות הטובות ביותר הקיימות כיום בשוק .

אחד היתרונות הבולטים של קולט אדים Fratelli הוא היניקה העוצמתית שלו. יש לו קצב זרימת אוויר גבוה, כלומר הוא יכול להסיר ביעילות עשן, אדים וריחות בישול מהמטבח שלכם. זה הופך אותו למושלם עבור כל מי שאוהב לבשל אבל רוצה שהבית שלו יריח טרי ונקי.

בנוסף לשאיבה המרשימה שלו, קולט אדים Fratelli הוא גם שקט להפליא. זהו יתרון עצום לכל מי שאי פעם הוטרד מהרעש של קולט האדים שלו בזמן הבישול. רמת הרעש של ה-WD 672 כל כך נמוכה שאולי תשכחו שהוא פועל!

יתרון נוסף של קולט אדים Fratelli הוא העיצוב המלוטש שלו. זהו קולט אדים מעוצב שיהווה תוספת יפה לכל מטבח, והמראה המודרני והמינימליסטי שלו מרשים ביותר. הוא זמין במגוון גימורים, כך שתוכלו לבחור את האחד המתאים ביותר לעיצוב המטבח שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top