תנור אפיה מומלץ

תנור אפיה הוא פריט חובה בכל מטבח. הוא אינו רק יפה, אלא הוא בעיקר מאוד שימושי. עם זאת, לא כל תנור אפיה נכון עבור המטבח שלכם ולא כל תנור אפיה נכון עבור הצרכים האישיים שלכם. מנגד, המבחר אדיר. אז איזה תנור אפיה מומלץ? הכנו מתכון מיוחד עבור בחירה מבטיחה!

מתכון מבטיח לבחירה נבונה

  • ראשית איכות – רוב התנורים שכיום נמכרים אינם איכותיים כמו אלו מפעם. רבים מהתנורים נרכשים וכעבור שלוש שנים נדרשים לעבור תיקון, או פשוט לפנות את מקומם. מכאן שמוטב לרכוש תנור אפיה יותר יקר, אך שיחזיק יותר זמן מעמד. פה לרזומה של החברה יש משמעות רבה. כמו כן, יש לוודא שהאחריות אידאלית, ששירותי התחזוקה נחשבים טובים ושמסופקים חלקי חילוף מקוריים באופן זמין. כמו כן, יש לקחת בחשבון שלא כל חברה שמתמחה בתנורי בילד אין, גם מתמחה בתנורים משולבים.
  • יותר ששווה פחות – רבים מתרשמים משפע האופציות שהתנורים של היום מציעים. כך למשל קיים "ניקוי פירוליטי" (מציע ניקוי עצמי). פעולה לכאורה חלומית, אך בפרקטיקה ברוב התנורים הפעולה פוגעת ברכיבים הפנימיים. עוד תוסף שנשמע אידאלי אך בפועל מוביל לבעיות, נוגע ללוח תצוגה אלקטרוני. אין שאלה שהמראה הדיגיטלי נכנס חזק למטבחים, אך מצד שני יש להיות מודעים לעובדה שלוח תצוגה אלקטרוני מזמן שלל תקלות, שלא לומר עלויות תיקון גבוהות.
  • יותר ששווה יותר – לצד תוספות שרצוי להימנע מהן, יש תוספות שרצוי להתעקש עליהן. כך למשל טורבו אקטיבי בהחלט רצוי. מדובר בגוף חימום שמתחבא מאחורי מאוורר הטורבו. מה הוא עושה? צלייה אידאלית ואפיה מיטבית (אידאלי עבור אפיה של שתי תבניות במקביל). מה עוד כדאי להכניס למשוואה? מדפים טלסקופיים, דלתות עם זגוגית משולשת/ מרובעת וטיימר.
  • המראה החלק והפרקטי – מעבר לעובדה שתנור נועד לאפות ולצלות, הוא גם נועד להתלכלך. כיצד אם כן ניתן למזער לכלוך עקשן? בוחרים בתנור שמעוצב באופן כמה שיותר שלם – מינימום חריצים. פחות חריצים = פחות מקום שהלכלוך עשוי להיתקע בו.
  • איכות גוף החימום – היו מודעים לכך שללא גוף חימום התנור היפה הוא רק קופסה מעוצבת, וקחו בחשבון שגוף החימום נוטה להתקלקל די הרבה. מה עושים? טרם ממהרים להזמין איש מקצוע ולהיפרד מכמה מאות שקלים (בערך 500 ש"ח), משקיעים בבחירת תנור שמציע גוף חימום איכותי.

הדרך הנכונה לשמור על התנור

לאחר שמוצאים תנור אפיה מומלץ שעונה על סך הדגשים האישיים, מוטב לדעת כיצד שומרים עליו במצב אידאלי. סקרנים? אספנו עבורכם מספר טיפים יעילים: אל תשתמשו בתנור כפלטת שבת – החימום הממושך פוגע ברכיבים. אל תתפתו להשתמש במסיר שומנים (או בהנחה של נייר כסף על תחתית התנור) – מדובר בשתי דרכים שונות לפגוע בחומר האמייל. מה עוד? אל תתנו לתנור לשבת הרבה זמן מבלי להפעיל אותו – התנור צריך מעט יחס, אחרת לחות מצטברת על גופי החימום, וזו עשויה להוביל לקצר. אז איזה תנור אפיה מומלץ עבורכם? עתה הרבה יותר קל להתמקד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

סל קניות

Back to Top