תנור אפיה מקצועי

הלב של כל מאפייה הוא תנור אפיה מקצועי, ועומדות לרשותכם אפשרויות רבות כאשר אתם מחליטים איזה סוג תנור אפיה מקצועי  לרכוש. זהו חשוב לקחת בחשבון איזה סוגי מוצרים אתם מייצרים ובאיזה כמויות, מכיוון שגורמים אלה יכולים להשפיע על איזה סוג תנור אפיה מקצועי יהיה המתאים ביותר לצרכיכם.

שיקולים בבחירת תנור אפיה מקצועי

לכל עסק יש צרכים שונים וייחודיים, על כן בעת רכישת תנור אפיה מקצועי לעסק חשוב לשים לב לפרמטרים הבאים:

  • מידות התנור
  • התאמה לצורכי האפייה וסוגי המאפים
  • חשמל או גז
  • צריכה אנרגטית
  • תוכניות ואפשרות לתכנות לאפייה חוזרת
  • עמידות, בטיחות ואחריות
  • שלבים ומספר תאים
  • טכנולוגיות חדשות
  • מחיר ועלויות תפעול ותחזוקה

חידושים בענף תנורי האפייה

בשנים האחרונות חלה התקדמות טכנולוגית רבה בייצור של תנורי אפייה מקצועיים, התורמת לייעול ושיפור עבודת המטבח המקצועי. להלן מספר דוגמאות לחידושים בתחום:

אפשרויות שימוש – ביום ניתן למצוא תנור אפייה מקצועי אשר משלב מספר אופציות מלבד אפייה כדוגמת חימום, בישול, אידוי, צלייה,התפחה וכד'.

חיישנים – התנורים המתקדמים כוללים חיישנים אשר בודקים לכל אורך תהליך האפייה טמפרטורות, רמות לחות, ורמות חמצן.

תכנות תוכניות בישול ואפיה – בעזרתן של  מערכות פיקוד דיגיטליות מתקדמות ניתן לתכנת מספר רב של תוכניות עבודה מפורטות בתנורים. כל שינוי בפעולת התנור מתבצע באופן אוטומטי מבלי שתצטרכו  לבצע בדיקות חוזרות ונשנות של המוצר. ואם לא די בכך, התוכניות גם קובעות לבד מתי המוצר מוכן ומסיימות באופן אוטומטי את הליך האפייה.

בישול יעיל ומהיר – הפונקציות השונות מאפשרות לקצר ולייעל את זמני אפייה. כך לדוגמא, יש תנורי אפייה מקצועיים  אשר מסוגלים לקצר אף בשליש את זמני האפיה באמצעות פיזור אחיד של אוויר חם בתוך התנור.

יצרני סוגי תנור אפיה מקצועי

כיאה לחשיבותם של תנורי אפייה מקצועיים, אין זה מפתיע  כי חלק מהחברות המובילות בעולם בתחום החשמל והאלקטרוניקה מייצרות תנורים מהסוג הזה. ככלל, בעת רכישת תנור אפייה מקצועי, מומלץ לבחור בחברות גדולות וותיקות, בעלות שם בינלאומי, כיוון שהמוצרים שלהם נוטים להיות אמינים יותר. תנור אפיה מקצועי, מעצם המהות שלו, משמש באופן תדיר ועל כן תנור שאינו איכותי, או אחד בעל אורח חיים קצר, עלול לשבש את שגרת העבודה בצורה משמעותית.

סוגי תנורי אפיה מקצועיים

תנורי הסעה

תנורי הסעה הם אחד החלקים הנפוצים ביותר של ציוד מאפייה מסחרי. הם עושים עבודה נהדרת באפייה מהירה ושווה של מגוון מוצרים, מכיכרות לחם ועד עוגיות ועד עוגות, פשטידות ובראוניז. השימוש שלהם במאווררים פנימיים כדי להפיץ את האוויר יוצר תוצאות מעולות מבין סוגי התנורים המשמשים בדרך כלל במאפייה, תנור הסעה הוא הנפוץ והפחות יקר.

תנורי סיפון

לאלו אשר אופים סוגים ספציפיים של לחם מעדיפים לרוב תנור סיפון. חפיסות בישול האבן שלהן מתחממות, ומעניקות לקרום אופי ייחודי ופריך תוך שמירה על פנים רך ולח. תנור סיפון תופס מקום גדול בהרבה בהשוואה לתנור הסעה, אז קחו בחשבון אם השטח שלכם מוגבל. עם זאת, בשל עיצובם הפשוט יחסית וחלקים נעים מעטים, הם מחזיקים מעמד זמן רב ופועלים ללא הרבה טרחה.

תנורים מסתובבים

בתנור מסתובב יש מגשים מסתובבים גדולים שתוכלו להעמיס במוצרים. אלה בעלי יכולת תפוקה גבוהה מאוד אך הם גם יקרים למדי. וודאו כי צרכי התפוקה והתקציב שלכם יכולים להצדיק רכישה של אחת מהיחידות הללו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top