תנור בנוי

מה ההבדלים בין תנור בילד אין \ בילט אין \ תנור בנוי \ גומחה \ משולב \ עומד?

קרה לכם פעם שהחלטתם לקנות תנור חדש למטבח וכשהתחלתם לחפש הופצצתם במלא מושגים ושמות כמו “תנור בנוי” ו”תנור עומד” שמעולם לא שמעתם עליהם וקיבלתם כאב ראש שגרם לכם לרצות לוותר?

אם כן אז תנו לי לנסות לחסוך מכם לפחות חלק מהסבל, אני מבטיח לעשות את זה קצר.
ואם לא.. החיים טובים הא?

אז דבר ראשון, יש לנו 2 סוגים עיקריים
• תנור משולב (ידוע גם כ- תנור עומד) – זה בסה”כ תנור שעומד על הרצפה ויש לו כיריים בחלק העליון.. (תמיד חשבתי שזה פשוט תנור רגיל)
• תנור בילד אין (ידוע גם כ- תנור בילט אין \ תנור בנוי \ תנור גומחה) – זה תנור ללא כיריים שנטמע בין הארונות ובדרך כלל לא נמצא על הרצפה אלא גבוהה יותר (באיזור החזה פלוס-מינוס). הרעיון מאחורי התנור הזה הוא לתת מראה יותר אסטטי למטבח.

אז בעצם, רוב השמות האלה הם סתם שמות נרדפים לאחד משני סוגי התנורים האלה.
פשוט הא? למה אנשים אוהבים לסבך?

קצת מידע אקסטרה:

אם כבר יש לי את תשומת הלב שלכם אז בואו נדבר קצת על-

תכונות מומלצות ולא מומלצות של תנורי מטבח

לא מומלץ – ניקוי פירוליטי, למה? כי מסתבר שתנורים רבים לא נבנו כדי לעמוד בחום של הניקוי הזה אז זה שוחק אותם מהר.

לא מומלץ – מסך שליטה דיגיטלי עם או בלי יכולות מגע, למה? כי המסכים האלה מתבלים מהר יותר והם יקרים לתקן.

כן מומלץ – אחריות כמה שיותר ארוכה, למה? תיקונים יעלו או מעט מאד או רק בזמן וכאב ראש של ההתמודדות בלדרוש את מה שמגיע לכם. ומעבר לזה, חברות שמספקות אחריות ארוכה כנראה מרגישות שהמוצר שלהן יכול לעמוד בזה יפה בלי לדרוש מימוש שלה.

שמירה על התנור שלכם

אל תשתמשו ב”מצב שבת”, למה? כי התנור לא נועד לעמוד בחום ממושך כל כך (אפילו שהחום נמוך) וזה גורם לו לבלאי מואץ. חוץ מזה פלטה תוכל לעשות את אותה העבודה ולצרוך פחות חשמל.

השתדלו להימנע משימוש במסירי שומנים, למה? כי הם פוגעים בציפוי האמייל של התנור (ששומר עליו מחלודה, חום, ומאפשר ניקוי יותר קל)

תפעילו את התנור לפחות פעם בחודש, למה? כדי למנוע הצברות של לחות על גופי החימום (מה שגורם לנזק לאורך זמן)

איך בוחרים תנור למטבח?

אז החלטתם לרכוש תנור חדש למטבח, מזל טוב!
אם אתם לא יודעים מה בדיוק אתם רוצים השלב הראשון הוא להבין בדיוק את זה, וזה גם אומר להבין מה הצרכים שלכם. מה התקציב שלכם? איזה גודל של תנור המטבח שלכם יכול להכיל? ואיזה גודל של תנור הבישולים שלכם דורשים? האם יש לכם את תשתית החשמל המתאימה לתנור שאתם רוצים\צריכים? אתם רוצים תנור משולב או תנור בנוי (בילד אין)?
כל השאלות האלו הן שאלות שתצטרכו למצוא להן תשובה בשביל להבין איזה תנורים מתאימים לכם. אחרי שתסיימו עם השלב הראשון, השלב השני הוא להשוות בין התנורים שנשארו רלוונטים ובין החנויות והמותגים השונים שמוכרים אותם ולהגיע לבחירה הכי נכונה לכם.

אז איפה מתחילים?

1. לכו לחנות ודברו עם הצוות\המוכרים כדי לנסות להבין את כל הגורמים שתרצו לקחת בחשבון. בימינו להרבה חנויות יש גם שירות לקוחות מקוון כך שאולי אפילו תוכלו לשאול את השאלות שלכם מהנוחות של הבית.

2. דלגו על השאלות ולכו ישר למדוד כמה מקום יש לכם לתנור חדש במטבח ואיזה תשתית חשמל יש לכם (חד פאזי? תלת פאזי?).

3. עכשיו שאתם יודעים את המידות ומה היא תשתית החשמל בבית אתם מוכנים לסרוק אתרי השוואות מוצרים\מחירים כמו זאפ (או מה שרלוונטי היום, אני לא מעודכן) או אתרי חנויות לתנורים\מוצרי חשמל. באתרים האלו חפשו תנורים שמתאימים לכם מבחינת המידות וצריכת החשמל ושמרו אותם לשלב הבא. כמו כן, עכשיו שאתם מסתכלים על מוצרים אתם תתחילו להיחשף למחירים השונים ולתכונות כאלו ואחרות שיש לתנורים. כשאתם נתקלים במושגים שאתם לא מכירים או תכונות מעניינות תרשמו אותם כדי שתוכלו לחקור לגביהם אחר כך.

4. שבעתם מלהסתכל על מוצרים? יופי, עכשיו תעברו על הרשימות שלכם ותתחילו להבין מה המושגים והתכונות השונים אומרים בעזרת גוגל או אפילו טוב יותר בעזרת צ’אט ג’י פי טי, קלוד, או ג’מיני של גוגל. תוך כדי שאתם לומדים מה כל מושג או תכונה אומרים תעשו רשימה חדשה של כל הדברים שאתם רוצים שיהיו בתנור החדש שלכם.

5. עכשיו שיש לכם רשימה של כל התכונות שאתם רוצים שיהיו בתנור החדש שלכם תחזרו לרשימה של המוצרים הרלוונטים שהכנתם או אולי אפילו יותר טוב תעשו חיפוש מוצרים חדש אבל הפעם תסננו את החיפוש שלכם לפי התכונות שחשובות לכם. תרכיבו לכם רשימת מוצרים חדשה עם הסינונים המדיוקים האלה ועכשיו אתם מוכנים לשלב הכמעט אחרון.

6. תקראו את הביקורות על המוצרים ברשימה הסופית שלכם, תסתכלו דבר ראשון על הביקורות השליליות כדי ללמוד אם יש פגמים משמעותיים במוצר או בשירות\מימוש אחריות של חנות ספציפית אבל תקראו גם כמה ביקורות פושרות וחיוביות כדי לקבל תמונה רחבה יותר. תעשו רשימת הערות על כל מוצר וחנות ונסו לתת להם איזשהו דירוג יחסי בהשוואה למוצרים והחנויות האחרים ברשימה שלכם.

7. זהו, עכשיו יש לכם את כל המידע שאתם צריכים, כל מה שנשאר לכם זה לבחור מתוך הרשימה את האפשרות הכי טובה.

אמנם התהליך הזה מצריך הקדשת זמן ותשומת לב אבל ככה תוכלו לוודא שאתם עושים את הבחירה הכי טובה שזמינה לכם. ואם אין לכם את הזמן לדאוג לזה באופן אישי אולי אתם יכולים להאציל את הסמכות הזו למישהו אחר (חבר\חברה, בעל\אישה, ילדים, לשלם למישהו). אחרי הכל, תנור חדש לא קונים כל יום וזה לא הדבר הכי זול בעולם אז שווה להשקיע את המאמץ בשביל לעשות בחירה טובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top