למרות שרוב האנשים לא הוסמכו בתור טכנאי תנורים, עדיין יש כמה וכמה תקלות בתנורי אפייה שניתן להתמודד איתן לבד ואפילו להתגבר עליהן, מה שנקרא DIY. עם זאת, יש לזכור, לחשמל לא ניגשים ללא ידע או ניסיון. אם אין את הכישורים הנכונים, הידע או הכלים, מזמינים טכנאי תנורים.  

כל מי שאי פעם יצא לו\ה להיתקל במיסטר "חוק מרפי", יודעים שאדון מרפי תמיד מגיע לבקר בזמנים הכי לא מתאימים. למשל, מרפי יקפוץ לביקור בצוהרי שישי כאשר התנור בשיאו, והריחות לשישי בערב אמורים כבר להתחיל לעלות באוויר. אמה-מה, בדיוק ברגע הזה אחת מהתקלות הבאות יצוצו כנראה:

  • התנור לא מקבל חשמל בכלל
  • החשמל מוזרם לתנור, אך הוא אינו מייצר חימום
  • הכיריים או הגז לא עובדים
  • הצתת תנור אלקטרונית לא עובדת 
  • טיימר תנור לא עובד 

לתקן את תנור האפיה, – היכן מתחילים?

בשלב הראשון, לתקן את תנור האפיה יצריך את זיהוי התקלה בתנור. תיקון תנורים יכול לכלול פעולות שונות, כאשר לרוב יהיה מדובר על תיקון חלק מסוים, התקנה של חלק אחר או החלפה בחלק משודרג. בתוך כך, תיקון תנור אפייה יכול לכלול את הפעולות הבאות: החלפת אטם דלת, תיקון כרטיס פיקוד, טיימר דיגיטלי, תרמוסטט ועוד. 

בנוסף, תיקון תנורי אפייה יכולים לכלול את ההחלפה של צירים, גופי חימום, מאווררים, בוררי תוכניות עבודה, החלפת זכוכית קדמית של תנור ועוד. בין אם התקלה היא זו או האחרת, רגע לפני שמזמינים טכנאי תנורים, חשוב לברר מחיר תיקון תנור אפיה.

כמה עולה לתקן תנור אפיה?

כדי לערוך השוואת מחירים בין טכנאי תנורי אפייה, מומלץ לעבור על מחירון תיקון תנורים, הנה הוא:

סוג תיקון תנור אפיהמחיר תיקון תנורי אפייהדגשים לזכור 
תיקון טיימר דיגיטלי של תנור אפייהבין כ-350 ₪ – 1,500 ₪ ומעלהטיימרים של תנורים יוקרתיים יקרים יותר לתיקון
תיקון כרטיס פיקוד של תנורכ-450 – 850 ₪תלוי בשנת הייצור של התנור ובדגם
החלפת תרמוסטט תנורכ-250 – 550 ₪כולל תרמוסטט ביטחון 
החלפת קפיצי\צירי תנור אפייהבין כ-450 – 1,050 ₪כולל עבודה וחלקים
החלפת גוף חימום אפייה\גרילכ-250 ₪ – 850 ₪כולל עבודה וחלקים
החלפת מאוורר טורבו\קדמיכ-350 ₪ – 650 ₪כולל עבודה וחלקים

כיצד להימנע מתקלות בתנורים? 

כדי להימנע מתקלות בתנורים, הכי חשוב לשמור ולהקפיד על תחזוקה שוטפת. אחת לחצי שנה-שנה, מומלץ להזמין טכנאי לביקור זריז. הביקור יעלה כ-150 – 250 ₪, אבל הוא עשוי לחסוך כאבי ראש עתידיים בכל הנוגע להופעתן של תקלות תנורי אפייה שונות. 

ההמלצה היא לערוך השוואת מחירים בין טכנאי תנורים לפי אזורים שונים בארץ, מה שמאפשר לא רק לחסוך בכסף. מעבר לחיסכון בכיס, השוואת מחירים מאפשרת לאתר טכנאים מומלצים לפי ביקורות מקוונות ודירוגים ברשת. וכך מוצאים את הטכנאי הכי מדויק לסוג התקלה שצצה בתנור. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל קניות

Back to Top